O autorze
Wokalista, Pilot samolotowy i rajdowy, Prezes Polskiej Federacja Pokera.

Tym wszystkim, którym się wydaje, że wiedzą o mnie wszystko. I tym, którzy myślą, że prawda jest tylko jedna.

Wyobraź sobie, że pierwszy smak, jaki pamiętasz, to smak wódki. Wyobraź sobie, że ktoś wyceniłby twoje kilkuletnie życie na jedną flaszkę. Że komuś ta wódka przyniosłaby tylko lekkiego kaca, a tobie odmieniałaby los. Ile to było łyków? Ile czasu zajęło komuś jej wypicie? Jakie ktoś przy tej wódce wypowiedział słowa. I - co nie mniej ważne - do jakiej zakąski. I czy choć raz pomyślał o Tobie. Dopiero wtedy poznaj historię tego życia... historię kogoś, kto nie umie pływać, ale uczy się skakać na główkę.

Młoda Polska

Karol Szymanowski, Paweł Kochański, Grzegorz Fitelberg, 1910 (Zdjęcie z dedykacjami dla Zofii Bernstein-Meyer. Ze zbiorów Igora Strojeckiego.)
Karol Szymanowski, Paweł Kochański, Grzegorz Fitelberg, 1910 (Zdjęcie z dedykacjami dla Zofii Bernstein-Meyer. Ze zbiorów Igora Strojeckiego.) www.karolszymanowski.pl
Ciekawe i intrygujące. Moja przygoda z muzyką rozpoczęła się od "Wielkiego Testamentu" Francois Villon'a w tłumaczeniu Boy-Żeleńskiego. Wg wikipedii to: poczucie ogólnie pojmowanego kryzysu wartości i systemów filozoficznych (o charakterze przyrodniczym i materialistycznym, zastępowanych teraz myślami o charakterze idealistycznym, fantastycznym, irracjonalnym). Coś w tym jest.

Otrzymałem maila.

"Ciekawi mnie, czy mam mylne, czy słuszne wrażenie, że twórczość ,,Ich Troje", jest czerpana pełnymi garściami z epoki Młodej Polski, ponieważ np. w teledysku:,,Dokąd idziesz Polsko?", jest jakby w pigułce przedstawiona akcja,,Wesela", a i teksty wszystkich piosenek zdają się być tworzone na podstawie Młodej Polski.


Poza tym, tak samo jak dekadenci na schyłku XIX w., Pana zespół, śpiewał przy końcu XX w. teksty typu :,,Ci wielcy ludzie...,a wszystko to, w co tak wierzyłem, raz na zawsze się rozpadło".

Rozstanie się Doktora Judyma, z Joanną, z ,,Ludzi Bezdomnych", przypomina:,,...Za późno już zwalam stąd, będzie lepiej, jak zapomnisz mnie. A wszystko to, bo Ciebie kocham...".

Kiedy zaś zaczął się XXI w., tak samo jak w Młodej Polsce, powróciły nadzieje w początku XX w.,
tak i wasza pierwsza piosenka w nowym stuleciu, ma tekst:,,WSTAŃ, powiedz nie jestem sam".

Pan przypominał z wyglądu artystę młodopolskiego, poprzez długie włosy, wysmakowane stroje, papieros w ustach np. w utworze:,,Jeanny" i czarną pelerynę, np. w ,,Keine Grenzen".

Mam do pana jeszcze jedno pytanie i mam nadzieję, że się pan nie obrazi, bo mnie to pytanie by zabolało, ale chcę się dowiedzieć, dla własnego bezpieczeństwa: Czy farbowanie czarnych włosów na czerwono, lub noszenie kurtki z krzyżem, nie koniecznie katolickim na plecach, miało, bądź ma coś wspólnego z satanizmem?"Pozostaje odpowiedzieć: Leżymy spłoszeni w huśtawce z szerszeni, lubimy zabawy i gry ... (Walczyk Bujaj Się, 2000)
Trwa ładowanie komentarzy...